Wiadomości
(fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki)

poniedziałek,

12 kwietnia 2021

08:00

Podejrzani o skok na bankomat w Bytowie zatrzymani. Z sześciu takich maszyn mieli skraść łącznie ponad 1,5 mln zł

Cztery osoby zatrzymane w sprawie wysadzania bankomatów na Pomorzu oraz w województwach: wielkopolskim, lubuskim, śląskim i dolnośląskim. Zdaniem śledczych podejrzani okradli sześć bankomatów na ponad 1,5 miliona złotych. 
Podejrzani to mężczyźni w wieku od 38 do 43 lat z województwa lubuskiego, którzy poznali się w zakładzie karnym. Odbywali wyroki m.in. za posiadanie broni. Na wolności stworzyli grupę, która wysadzała i okradała bankomaty.

Zdaniem śledczych podejrzani od 2 do 23 marca wysadzili w powietrze sześć bankomatów różnych placówek finansowych. Chodzi m.in. o urządzenie w Bytowie przy ulicy Domańskiego. Jak informuje prokuratura, złodzieje użyli łatwopalnego gazu, który po wpompowaniu do wnętrza bankomatu powodował jego eksplozję i uszkodzenie kasetki z pieniędzmi. Działając w ten sposób, sprawcy zabrali pieniądze w łącznej kwocie ponad 1,5 miliona złotych oraz uszkodzili mienie o wartości prawie 200 tysięcy.

Z ŁUPEM UCIEKALI PORSCHE

Policjanci podczas przeszukań mieszkań podejrzanych znaleźli telefony komórkowe, butlę gazową i porsche, którym mężczyźni jeździli na skoki. Zabezpieczono u nich też 100 tysięcy euro w gotówce.

Podejrzani usłyszeli m.in. zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi dziesięć lat więzienia. Cała czwórka została aresztowana na trzy miesiące.

Grzegorz Armatowski/mrud