Wiadomości
(Fot. Pixabay)

piątek,

09 kwietnia 2021

20:25

Kociewskie Centrum Zdrowia zawiesza porody rodzinne. Powodem liczba przypadków COVID-19 w powiecie starogardzkim

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w powiecie starogardzkim, w piątek Kociewskie Centrum Zdrowia ponownie zawiesiło porody rodzinne. Z kolei dla pacjentów z COVID-19 są przygotowywane dodatkowe miejsca.

- Decyzja została podjęta z uwagi na dobro pacjentek. Nie jest to łatwe ani dla nas, ani dla przyszłych mam. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić możliwość rodzinnych porodów, o czym będziemy informować na bieżąco - mówi rzecznik Kociewskiego Centrum Zdrowia, Sylwia Neubauer-Borzyszkowska.


POWIĘKSZONY ODDZIAŁ COVIDOVY

Aktualnie oddział covidowy Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim jest zapełniony. Miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem będzie jednak więcej.

- Do tej pory szpital dysponował 24 łóżkami na oddziale covidowym i dziesięcioma na oddziale ratunkowym, gdzie też można było leczyć osoby ze zdiagnozowanym COVID-19. Natomiast w czwartek dotarło do nas 14 dodatkowych łóżek, które są przygotowywane dla pacjentów zakażonych koronawirusem - informuje Sylwia Neubauer-Borzyszkowska.

Oddział został powiększony dzięki kolejnemu dofinansowaniu od Urzędu Marszałkowskiego. Na walkę z COVID-19 Kociewskiemu Centrum Zdrowia przekazano 1,25 mln zł. 


Hanna Brzezińska