Wiadomości
Pod petycją do władz o zachowanie lasu podpisało się siedem tysięcy osób (Fot. Radio Gdańsk/Maciej Naskręt)

czwartek,

08 kwietnia 2021

16:52

Liczne zastrzeżenia dotyczące planu zagospodarowania Brzeźna. Wojewoda rozważa skargę do sądu

Wojewoda pomorski nie stwierdził nieważności uchwały Rady Miasta Gdańska w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego dla Brzeźna. Chodzi o rejon alei Hallera i ulicy Jantarowej w Gdańsku.


Dariusz Drelich po upływie terminu na wydanie rozstrzygnięcia nadzorczego ma jednak możliwość zaskarżenia uchwały do sądu administracyjnego. Obecnie wojewoda ma rozważyć taką możliwość. Decyzje w tej sprawie podejmie po analizie licznych zastrzeżeń dotyczących planu zagospodarowania przestrzennego w Brzeźnie, które wpłynęły w ostatnim czasie.

NADZIEJE NA WSTRZYMANIE DZIAŁAŃ

Oddzielne działanie przewiduje Zielona Fala. - Nie czekamy na decyzję wojewody i rozstrzygnięcia sądu. Zebraliśmy podpisy pod petycją w sprawie konsultacji. Mamy nadzieję, że się odbędą. Mieszkańcy będą mogli w sposób transparentny poznać założenia planu w Brzeźnie. Oby do tego czasu urzędnicy miejscy wstrzymali się z jakimikolwiek działaniami - wyjaśnia Michał Błaut, aktywista z Zielonej Fali.


ZEBRANO SIEDEM TYSIĘCY PODPISÓW

Jak informowaliśmy, miasto Gdańsk w lesie, w rejonie mola w Brzeźnie, przewidziało w planie zabudowę hotelowo-gastronomiczną. Sprzeciwiali się jej miejscy aktywiści. Zebrali pod swoim apelem do władz siedem tysięcy podpisów.

mn