Wiadomości
(Fot. Pixabay)

czwartek,

08 kwietnia 2021

18:57

Rząd zapyta młodych ludzi o ich wizję państwa. Konsultacje dla Pomorzan odbędą się 13 kwietnia

Edukacja, rynek pracy i mieszkaniowy, ochrona zdrowia czy kultura - to tylko niektóre z obszarów, o których rząd chce dyskutować z młodymi ludźmi. Młodzież z całej Polski będzie mogła przedstawić swoje pomysły związane z działaniem państwa i jego przyszłością w ramach konsultacji na temat "Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia", czyli wieloletniego planu działań Polski w obszarze polityki młodzieżowej.

Na Pomorzu rozmowy rozpoczną się 13 kwietnia o godzinie 17:00. - Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego, a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski - wyjaśnia inicjator konsultacji Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

SZEŚĆ BLOKÓW TEMATYCZNYCH

Dyskusje w ramach konsultacji podzielone są na sześć tematów:

• edukacja i szkolnictwo wyższe
• rynek pracy i przedsiębiorczość
• społeczeństwo obywatelskie i kultura
• polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa
• zdrowie i sport
• ekologia i klimat

W WERSJI ONLINE


Do tej pory odbyły się już konsultacje dla województwa mazowieckiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Ich uczestnicy wypracowali ponad 740 wniosków z analizy stanu obecnego i zaproponowali aż 546 rozwiązań.


Z powodu pandemii konsultacje odbywają się online. Zgłosić się na nie można za pośrednictwem strony www.gov.pl/dlamlodych.

amo