Wiadomości
Dzikie zwierzęta na gdańskim odcinku obwodnicy nie są rzadkim zjawiskiem (Fot. Pixabay)

czwartek,

08 kwietnia 2021

13:54

Zagubiony daniel błąkał się przy obwodnicy. Dzięki interwencji policjanta zwierzę bezpiecznie wróciło do lasu

Nietypowa interwencja policjanta z gdańskiej drogówki. Funkcjonariusz na obwodnicy zajął się danielem, który biegał po drodze.

W asyście radiowozu, którym policjant przy użyciu sygnałów świetlnych ostrzegał innych uczestników ruchu drogowego, zwierzę całe i zdrowe dotarło do bramki prowadzącej do terenów leśnych.

POTENCJALNE ZAGROŻENIE

Wszystko działo się w czwartek przed godziną 8:00. Kierowcy, którzy jechali gdańskim odcinkiem obwodnicy, poinformowali dyżurnego policji, o tym, że w kierunku Gdyni pomiędzy węzłem Matarnia a Owczarnia poboczem obwodnicy biega daniel i w każdej chwili może on wejść na ulicę, stwarzając zagrożenie.

 

 

- Na miejsce pojechał sierż. sztab. Maciej Szymański, gdański policjant ruchu drogowego. Funkcjonariusz tuż za węzłem Matarnia zauważyli daniela, który szedł przy siatce i szukał wejścia na teren leśny. Policjant postanowił w sposób bezpieczny dla wszystkich doprowadzić zwierzę do najbliższej bramki prowadzącej do terenów leśnych. W tym celu włączył w radiowozie sygnały świetlne i asekurował przejście daniela. Po kilkuset metrach funkcjonariusz zauważył bramkę techniczną, którą otworzył, a zwierzę przeszło na teren leśny – mówi nadkomisarz Magdalena Ciska z KMP Gdańsk.

APEL O OSTROŻNOŚĆ

To nie pierwsza tego typu interwencja policjantów na gdańskim odcinku obwodnicy. Zwierzęta w tym rejonie pojawiają się dość często. Warto zatem zachować czujność. 


Grzegorz Armatowski/pb