Wiadomości
Opublikowane zostały takie informacje jak m.in. numer telefonu, imię i nazwisko, lokalizacja, status związku czy też data urodzin (Fot. Pixabay)

czwartek,

08 kwietnia 2021

08:44

Do sieci wyciekły dane niemal trzech milionów Polaków. Sprawdź, czy twoje konto facebookowe nie zostało shakowane

W ostatnich dniach przez internet przeszła jak tsunami informacja o tym, jakoby wyciekły dane aż 533 mln użytkowników Facebooka. Plotki potwierdziły się, a wśród wykradzionych personaliów znalazły się m.in. numery telefonów oraz adresy e-mail. Wśród ponad pół miliarda ofiar 2,7 mln osób jest z Polski.

Do naruszenia cyberbezpieczeństwa miało dojść na początku kwietnia tego roku. Zebranie tych informacji było możliwe dzięki błędowi, który funkcjonował w kodzie serwisu prawie dwa lata temu. Usterka została już usunięta, jednak eksperci ostrzegali, że można wyciągnąć takie dane jak numer telefonu z bazy danych serwisu.

W pliku można znaleźć dane 533 mln użytkowników ze 106 krajów na świecie. Dotyczy to aż 32 mln Amerykanów, 11 mln Brytyjczyków oraz 2,7 mln Polaków. Opublikowane zostały takie informacje jak m.in. numer telefonu, imię i nazwisko, lokalizacja, status związku czy też data urodzin.

SPRAWDŹ, CZY WYCIEKŁY TWOJE DANE

Na szczęście istnieje sposób na to, żeby sprawdzić, czy zostaliśmy ofiarą wycieku danych. Jest strona, która została założona parę lat temu po podobnym wycieku z kont Adobe. Portal ma dostęp do informacji, które zostały opublikowane i wyszukuje wpisane przez nas treści. Wystarczy wejść i wpisać swój numer telefonu lub adres e-mail.

Stronę można znaleźć >>>TUTAJ.

 

Andrzej Kowalski