Wiadomości
Prezydent RP Andrzej Duda oraz szef Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych poczas uroczystości z okazji Światowego Dnia Zdrowia, (Fot. PAP/Albert Zawada)

środa,

07 kwietnia 2021

16:21

Prezydent Andrzej Duda w Światowy Dzień Zdrowia: złóżmy hołd tym, którzy oddali życie w walce z koronawirusem

Składamy dziś hołd pracownikom służby zdrowia, którzy oddali życie w walce z koronawirusem oraz wszystkim innym osobom, które każdego dnia mężnie stają do walki z epidemią - powiedział w środę podczas uroczystości z okazji Światowego Dnia Zdrowia prezydent Andrzej Duda.

Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie upamiętnieni zostali pracownicy służby zdrowia, którzy zginęli w walce z pandemią. Na początku uroczystości do połowy masztu, ustawionego na dziedzińcu pałacu, opuszczona została biało-czerwona flaga.


- Chcemy oddać hołd wszystkim pracownikom polskiej służby zdrowia, jak również wszystkim innym osobom, w tym żołnierzom, funkcjonariuszom, pracownikom różnych branż, które mężnie stają każdego dnia w walce z koronawirusem - powiedział prezydent.

Mówił, że te osoby walczą bezpośrednio z wirusem w szpitalach, karetkach i innych placówkach medycznych. Wspomniał także o innych pracownikach, m.in. sprzedawcach w sklepach, kasjerach i farmaceutach, którzy są narażeni na kontakt z koronawirusem.

- Opuszczając flagę przed Pałacem Prezydenckim do połowy masztu oddajemy hołd przede wszystkim pracownikom polskiej, naszej służby zdrowia, którzy oddali życie w walce z koronawirusem, ale także wszystkim innym, którzy je poświęcili - powiedział prezydent.

"BĘDZIEMY NIESTRUDZENIE WALCZYLO ŻYCIE"

- Obiecujemy, że będziemy niestrudzenie walczyli o życie, zdrowie i bezpieczeństwo zdrowotne Polaków przeciw pandemii COVID-19 do samego końca, aż ją pokonamy - powiedział prezydent Andrzej Duda.

- Składając ten hołd dzisiaj, dziękujmy za tę wielką ofiarę i za tę służbę. Chcę z całą mocą podkreślić, że dzisiaj, kiedy mamy szczepionki, kiedy realizowany jest narodowy plan szczepień przeciwko koronawirusowi, kiedy polska służba medyczna ratuje zdrowie i życie dziesiątków setek tysięcy pacjentów, którzy codziennie wychodzą z tej strasznej choroby do dalszego życia, ta ofiara nie idzie na marne, że ta ofiara oznacza dziesiątki, setki tysięcy uratowanych istnień ludzkich. Dziękujemy za to z całego serca - powiedział prezydent.

 

PAP/mm