Wiadomości
(Fot. Area Projekt)

środa,

07 kwietnia 2021

14:07

Rozbudowa szkół na zachodzie Gdyni. Nowe skrzydła i 35 sal lekcyjnych w dwóch podstawówkach

Gdynia szykuje się do rozbudowy szkół na Chwarznie i Wiczlinie i budowy w dzielnicy basenu. To efekt lawinowego przyrostu liczby mieszkańców w zachodniej części miasta.

Do budynków Szkoły Podstawowej nr 48 przy ul. Jowisza oraz Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Wiczlińskiej dobudowane zostaną nowe skrzydła, w których znajdzie się ok. 35 dodatkowych sal lekcyjnych.

- W nowym skrzydle, które powstanie przy szkole przy ul. Jowisza, znajdzie się 15 sal lekcyjnych, a także m.in. pokój nauczycielski czy pomieszczenie do nauki gotowania - wyjaśnia Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni. - Pod rozbudowę szkoły poświęcimy jeden z dwóch istniejących tam kortów tenisowych - dodaje.

NA WICZLINIE NOWE SALE I BASEN

Nowe skrzydło, w tym przypadku z 20 salami lekcyjnymi, powstanie też przy wybudowanej przed dwoma laty szkole przy skrzyżowaniu ulic Wiczlińskiej i Filipkowskiego. Oprócz tego przy szkole powstanie zapowiadany już wcześniej basen.

Rozbudowa szkół zakończyć się powinna jeszcze w trakcie roku szkolnego 2021/2022. Nieco później gotowy ma być także basen. Wstępnie koszt inwestycji szacowany jest na ok. 34 miliony złotych.

Marcin Lange/ap