Wiadomości
Posłanka KO podczas leśnego spaceru i relacji na żywo. (Facebook.com/Agnieszka Pomaska)

wtorek,

06 kwietnia 2021

20:46

Agnieszka Pomaska z Koalicji Obywatelskiej jako rzecznik niemieckich interesów? Ten film nie pozostawia złudzeń

- To dlatego w Niemczech szczepienie nie idzie tak, jak by mogło, bo gdyby każdy kraj sam walczył o szczepionki, to szczepionek byłoby więcej w największych krajach, jak Niemcy czy Francja – stwierdziła w relacji na żywo poseł Koalicji Obywatelskiej, Agnieszka Pomaska. Po tych słowach w sieci wybuchła wrzawa.

W poniedziałek poseł Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska postanowiła wybrać się do lasu, skąd przeprowadziła relację na żywo. Nie było jednak zbyt wielu życzeń czy też relacji z udanych świąt. Posłanka domagała się dymisji Michała Dworczyka, pełnomocnika rządu do spraw szczepień.

Parlamentarzystka postanowiła zareagować na nadmierną liczbę szczepień w Rzeszowie, sugerując, że ma to związek z nadchodzącymi wyborami.

 

A ludzie wciąż zadają sobie pytanie: dlaczego o członkach platformy mówi się, że to opcja niemiecka?
No dlaczego? ???? pic.twitter.com/qvddchvy74

— Dariusz Korolczuk (@copone1dak) April 6, 2021


W pewnym momencie powiedziała, że "to dlatego w Niemczech szczepienie nie idzie tak, jak by mogło, bo gdyby każdy kraj sam walczył o szczepionki, to szczepionek byłoby więcej w największych krajach jak Niemcy, czy Francja".

– Ten rząd używa szczepionek, które nie są ich własnością, które zostały wynegocjowane przez Unię Europejską – grzmi posłanka Platformy Obywatelskiej, na co uwagę zwrócił jeden z internautów.

Wiele osób stwierdziło, że do parlamentu wybrani zostali rzecznicy niemieckich interesów.

KURIOZUM I SŁUŻALCZOŚĆ

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel ocenił, że stwierdzenie, iż rząd dysponuje szczepionkami, które do niego nie należą "to jakieś kuriozum". - To są szczepionki, za które państwo polskie zapłaciło. Nikt nam nic w jałmużnie nie rozdał - podkreślił polityk PiS.

- Ta wypowiedź pokazuje absolutny brak wiedzy. Równocześnie, kiedy poseł na Sejm mówi, iż Polska korzysta z łaskawości innych członków Unii, że gdyby nie to, że Polska wzięła szczepionki, to w Niemczech program szczepień by szedł lepiej, to włos się jeży na głowie - dodał Radosław Fogiel.

Zdaniem wicerzecznika PiS, wypowiedź ta pokazuje "absolutnie szokującą mentalność, którą prezentuje poseł Pomaska". - Jak sądzę, nie jest ona niestety odosobniona w tym w swoim ugrupowaniu politycznym - zaznaczył. - To nawet nie jest klientyzm, to nie jest postawa kliencka, to jest wręcz służalczość. Tylko ktoś o bardzo serwilistycznym nastawieniu jest w stanie twierdzić, że Polska, która jest równoprawnym członkiem Unii Europejskiej, która na równych zasadach wraz z innymi krajami członkowskimi podejmowała decyzje, że zakup szczepionek będzie koordynowany przez Unię Europejską, że Polska dysponuje szczepionkami, tylko dlatego, że Niemcy czy inne kraje łaskawie podzieliły się z nami tymi szczepionkami. No tak nie jest - podkreślił Radosław Fogiel.
 

Maciej Naskręt/PAP/pb/mrud