Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

wtorek,

06 kwietnia 2021

16:52

Były szef pomorskiego sanepidu z nową posadą. Tomasz Augustyniak wicedyrektorem w Urzędzie Marszałkowskim

Odwołany trzy miesiące temu Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gdańsku od teraz będzie pracował dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Tomasz Augustyniak został zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia. - Pozyskanie takiego specjalisty to duża radość - napisał na Facebooku marszałek Mieczysław Struk. 

- Kiedy Dyrektor Tomasz Augustyniak żegnał się z pracą w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, oczywistym było, że długo nowego zajęcia szukać nie będzie. Mogę się tylko cieszyć, że na kolejne miejsce pracy wybrał Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Pozyskanie takiego specjalisty i osoby zaangażowanej w realizację powierzonych obowiązków to duża radość, tym większa, że dyrektor Tomasz Augustyniak będzie robił to, co potrafi robić najlepiej, czyli dbać o nasze zdrowie w bardzo trudnym czasie, co udowodnił swoją pracą w pomorskim sanepidzie. Witamy w zespole samorządowym! - czytamy we wpisie marszałka województwa pomorskiego. 
 

Witamy na pokładzie! pic.twitter.com/juK71PZbxY

— Samorząd Województwa Pomorskiego (@PomorskieEU) April 6, 2021


14 LAT PRACY W POMORSKIM SANEPIDZIE 

Były szef pomorskiego sanepidu do sprawy odniósł się na swoim Twitterze. - Nowe wyzwanie! Bardzo dziękuję za dzisiejsze ciepłe przyjęcie. Zaczynamy! - napisał. 

Tomasz Augustyniak przez 5,5 roku kierował pomorskim sanepidem, a z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku związany był przez 14 lat. W ubiegłym roku otrzymał "Bursztynowy Mikrofon Radia Gdańsk". Był częstym gościem audycji "Bądź Zdrów" i stałym ekspertem medycznym w naszej rozgłośni.

O jego odwołaniu szerzej pisaliśmy >>> TUTAJ. 

 

mm