Wiadomości
(Fot. Piotr Wittman/gdansk.pl)

czwartek,

08 kwietnia 2021

07:02

Powstają w nim karmniki, budy dla psów, domki dla kotów, zabawki. Zielony Garaż zachęca do wspólnego niesienia pomocy

To specjalna pracownia, której celem jest tworzenie budek lęgowych, karmników, bud dla psów czy domków dla kotów. Zielony Garaż jest miejscem, w którym charytatywnie pomaga się zwierzętom. Pomysłodawca Grzegorz Bartosiak zachęca chętnych do wsparcia swojego projektu.

Zielony Garaż położony jest przy ul. Tetmajera w Gdańsku-Oliwie. Jak przekonuje pan Grzegorz, inicjatywa powstała z miłości do zwierząt. Swój wolny czas poświęca na tworzenie przedmiotów dla ptaków, psów i kotów.

- W Zielonym Garażu powstają karmniki, budki lęgowe, budy dla psów, domki dla kotów czy zabawki dla zwierzaków - wyjaśnia Grzegorz Bartosiak. - Garaż funkcjonuje od pół roku, to inicjatywa, która ma wydźwięk charytatywny. Większość rzeczy, które zrobiłem, rozdałem. Kiedy sąsiedzi dowiedzieli się o tym, co robię, zechcieli kupić ode mnie kilka karmników. Wszystkie koszty pokrywam z własnej kieszeni, więc bardzo doceniam ten gest - dodaje.

MIŁOŚĆ DO ZWIERZĄT I STOLARKI

Miłość do stolarki zaszczepił w nim jego ojciec. Jako trzylatek wbijał już gwoździe pod bacznym okiem rodzica. Jak podkreśla, sam chętnie też podzieli się zgromadzoną wiedzą.

- Chętnie skorzystam z pomocy osób, które chciałby liznąć stolarstwa, poduczyć się fachu - mówi Grzegorz Bartosiak. - Jeśli ktoś posiada niepotrzebne deski, palety, sklejki, płyty z litego drewna, wiertła czy elektronarzędzia, które mógłby mi podarować, będę wdzięczny. Takie rzeczy bardzo mi się przydadzą, bo eksploatacji nie uniknę, a wszystko kosztuje - dodaje.

ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

18 kwietnia w Oliwie odbędzie się charytatywna kwesta, z której środki przekazane zostaną dla Fundacji Ostoja, Fundacji Koty Spod Bloku oraz na działalność Zielonego Garażu. W trakcie wydarzenia zaplanowano pchli targ i aukcję charytatywną. Poszukiwane są też osoby, które chciałby wesprzeć ten pomysł i pojawić się na wydarzeniu w roli wolontariuszy.

Osoby, które chciałyby finansowo wesprzeć działania pana Grzegorza, mogą to zrobić, wpłacając datek na internetową zbiórkę. Grzegorz Bartosiak planuje też założenie fundacji o nazwie Zielony Garaż. Jej celem będzie pomoc potrzebującym zwierzętom.

 

oprac. ako