Wiadomości
(Fot. PxHere)

wtorek,

06 kwietnia 2021

12:41

W teorii warsztaty, w praktyce impreza z alkoholem bez koncesji. Policjanci przerwali nielegalną dyskotekę w Starogardzie

Nielegalną dyskotekę przerwali policjanci w Starogardzie Gdańskim. W imprezie brało udział kilkanaście osób, a do tego nielegalnie sprzedawano alkohol. Uczestnicy umawiali się przez internet, a oficjalnie w wynajętych pomieszczeniach w jednym z budynków miały odbywać się warsztaty taneczne - mówi aspirant sztabowy Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Policjanci ustalili godzinę rozpoczęcia oraz miejsce, w którym miała być zorganizowana impreza. Zebrane w tej sprawie przez kryminalnych informacje zostały potwierdzone.

- Gdy funkcjonariusze weszli do lokalu, z głośników odtwarzana była muzyka. Policjanci ustalili organizatora oraz wylegitymowali 19 osób, które nie przestrzegały obostrzeń sanitarnych i nie posiadały założonych maseczek, zakrywających usta i nos. Mundurowi zabezpieczyli również znajdujący się w lokalu alkohol, który był podawany uczestnikom bez wymaganej przepisami koncesji – mówi asp. sztab. Kunka.

O sprawie powiadomiony zostanie sanepid. Niewykluczone, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 

 

Grzegorz Armatowski/mk