Wiadomości
(Fot. pomorska.policja.gov.pl)

wtorek,

06 kwietnia 2021

13:30

Posypały się mandaty, głównie za brak maseczek. Policjanci podsumowali świąteczny weekend na Pomorzu

Prawie 2500 razy pomorscy policjanci interweniowali podczas świątecznego weekendu w związku z łamaniem sanitarnych obostrzeń. Na ulicach były dodatkowe patrole. Każdego dnia porządku pilnowało około tysiąca funkcjonariuszy. Były wspólne patrole z żołnierzami WOT i strażą miejską.

- Posypały się mandaty - mówi sierżant sztabowy Anna Banaszewska-Jaszczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - W okresie od 2 do 5 kwietnia funkcjonariusze ujawnili 2375 wykroczeń, dotyczących łamania obostrzeń covidowych, w większości dotyczących niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką. Mandatami karnymi ukaranych zostało blisko 1500 osób. Policjanci również prawie 800 razy pouczali i zwracali uwagę. Wobec 138 osób skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu. Cały czas apelujemy o rozsądek, solidarność z chorymi i zdyscyplinowanie. To od nas zależy zdrowie naszych najbliższych. Bądźmy odpowiedzialni. Policjanci prowadzą wzmożone działania na ulicach dla naszego wspólnego dobra – mówi Banaszewska-Jaszczyk. 

UKARANI KIBICE LECHII GDAŃSK 

Zdaniem policji sanitarne obostrzenia złamali w niedzielę kibice Lechii Gdańsk. Przyszli przed stadion w Letnicy, aby dopingować swoją drużynę w meczu z Zagłębiem Lubin. Wobec 138 osób funkcjonariusze skierują do sądu wnioski o ukaranie.

 

Grzegorz Armatowski/mm