Wiadomości
(Fot. Maciej Kosycarz / KFP)

wtorek,

06 kwietnia 2021

08:34

Jarosław Sellin: instytucje, chcące upowszechniać dorobek Krzysztofa Krawczyka, mogą liczyć na wsparcie ministerstwa

Krzysztof Krawczyk odszedł od nas, ale jego piosenki pozostają. Instytucje, które zechcą jeszcze bardziej upowszechniać jego dorobek, mogą liczyć na wsparcie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek, w szpitalu, do którego trafił po zasłabnięciu. Wcześniej leczył się na COVID-19 i w sobotę przed Wielkanocą został zwolniony do domu. Miał 74 lata.

O artyście mówił we wtorek w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury Jarosław Sellin. - Krzysztof Krawczyk odszedł od nas, ale jego piosenki pozostają. Z jego nazwiskiem wiąże się początek polskiego big beatu, można powiedzieć też rocka, potem takiej zwykłej popowej piosenki, ale niezwykle przebojowej, nuconej przez miliony Polaków - zauważył Sellin.

WSPARCIE MINISTERSTWA

- Myślę, że tu jakakolwiek instytucja, czy radiowa, czy komercyjna, która zechce jego dorobek jeszcze bardziej upowszechnić, może liczyć na wsparcie ministerstwa w ramach grantów, którymi dysponujemy - podkreślił.

Jak mówił, twórczość Krawczyka, "to jest kawał polskiej kultury, takiej popularnej kultury, takiej łączącej wspólnotę kultury".
 
PAP/mk