Wiadomości
Moment przekazania petycji. (Fot. Radio Gdańsk/Maciej Naskręt)

piątek,

26 marca 2021

17:00

Petycja z tysiącami podpisów w sprawie obrony lasu w Brzeźnie trafiła do gdańskiego magistratu

Siedem tysięcy podpisów pod petycją w obronie pasa nadmorskiego trafiło w piątek do Urzędu Miejskiego w Gdańsku. To efekt społecznej akcji mającej na celu zachować las w Brzeźnie. Aktywiści chcą przeprowadzenia konsultacji w sprawie planu zagospodarowania tego terenu w okolicy ul. Jantarowej i al. Hallera.

Pomysłodawcą akcji zbierania podpisów było zrzeszenie Zielona Fala - Trójmiasto. Jego członkowie nie zgadzają się na zabudowę hotelowo-gastronomiczną przewidzianą w planie zagospodarowania przestrzennego dla terenów leśnych przy molo w Gdańsku.

"NIE MOŻEMY DOPUŚCIĆ DO BUDOWY HOTELOWCA"

Aktywiści w czasie piątkowej konferencji przed Urzędem Miejskim w Gdańsku, którą zorganizowali przed wręczeniem petycji, wykazali, że budynek przewidziany w miejscowym planie będzie widoczny ponad koronami drzew.

- Nie możemy dopuścić do budowy hotelowca w Brzeźnie, który będzie miał 150 metrów szerokości. Jeżeli pozwolimy na jego powstanie kosztem wycinki bezcennego fragmentu lasu w Brzeźnie, całkowicie zmieni on panoramę tego miejsca i historyczny charakter wsi Brzeźno - tłumaczył Roger Jackowski, miejski aktywista.

Petycję z rąk działaczy przyjął zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Grzelak. Do sprawy ma się ustosunkować w najbliższym czasie.

mn/mw