Wiadomości
(fot. KFP/Anna Rezulak)

sobota,

20 marca 2021

15:00

Ekolodzy zapraszają na przyrodniczy spacer lasami Brzeźna: "Trwa tam akcja ratowania drzew przed wycinką"

W najbliższą niedzielę, 21 marca, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lasów. Z tej okazji trójmiejski oddział Zielonej Fali w ramach akcji Wspólny Las organizuje spacer przyrodniczy w lesie w Brzeźnie.


Wspólny Las to akcja polegająca na spacerach po lasach zagrożonych wycinką i zniszczeniem. Dlaczego w tym roku trójmiejskie wydarzenia odbędzie się m.in. w Brzeźnie?

RATOWANIE LASU PRZED PLANEM ZAGOSPODAROWANIA MIASTA

- Właśnie tam obecnie trwa akcja ratowania lasu przed wycinką. Miasto Gdańsk i koalicja rządząca w Radzie Miasta Gdańska forsują nowy plan zagospodarowania przestrzennego (mpzp 0315), który dopuszcza wycinkę ponad 4,5-hektarowego terenu lasu i zabudowę o ogromnej powierzchni i nawet 7 kondygnacjach w miejscu wykarczowanych drzew - piszą aktywiści z trójmiejskiego oddziału Zielonej Fali.

Do wzięcia udziału w spacerze zachęcani są wszyscy. Spacer rozpocznie się przy molo w Brzeźnie (ul. Jantarowa) o godz. 13:00 i potrwa do 15:00.

 

 

???? Najbliższą niedzielę warto spędzić w lesie. ???????????????? 21 marca 2021 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów, ustanowiony...

Opublikowany przez Zielona Fala - Trójmiasto Czwartek, 18 marca 2021

 

am