Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

niedziela,

07 marca 2021

09:55

Policyjny pościg przez trzy kaszubskie wsie. 36-latek złamał 22 przepisy drogowe

Po pościgu przez kilka wiosek na Kaszubach policja zatrzymała 36-latka poszukiwanego do odbycia kary. Mężczyzna, który nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów, usłyszał 22 zarzuty dotyczące łamania przepisów drogowych.

Jak powiedział PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach Piotr Gdaniec, policyjny pościg prowadził przez ulice Sierakowic, Puzdrowa i Gowidlina.

- W Puzdrowie kierowca volkswagena wyprzedzał kolumnę pojazdów, przekraczając podwójną linię ciągłą. Wśród wyprzedzanych przez niego samochodów był policyjny, nieoznakowany radiowóz. Funkcjonariusze zarejestrowali wykroczenie, po czym włączając sygnały świetlne i dźwiękowe, ruszyli w pościg za kierowcą - powiedział PAP Gdaniec.

Kierowca mimo to nie zatrzymał się. Pojechał w stronę Sierakowic, a następnie Gowidlina.

NAJPIERW AUTEM, PÓŹNIEJ PIESZO

W terenie zabudowanym jechał z prędkością 138 km na godzinę. Mężczyzna w Gowidlinie porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego poszukiwany do odbycia kary roku i dwóch miesięcy więzienia.

- W sobotę mężczyzna usłyszał 22 zarzuty związane z łamaniem przepisów drogowych. Jego krew została pobrana do badania na obecność alkoholu i substancji odurzających - powiedział kartuski policjant.

Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie.

(Film gdańskiej drogówki)

PAP/mrud