Wiadomości
(fot. Ustka.pl)

piątek,

05 marca 2021

11:28

Ustka zarobiła ponad dziesięć milionów złotych na opłacie uzdrowiskowej. Pieniądze przeznaczono na lokalne inwestycje

Ponad dziesięć milionów złotych w ciągu pięciu lat z opłaty uzdrowiskowej zyskała Ustka. Pieniądze samorząd w całości wydał na inwestycje związane z infrastrukturą sportową i turystyczną - mówi Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miejskiego w Ustce.

- Opłata uzdrowiskowa jest ważnym elementem budżetu naszego miasta. W ciągu ostatnich pięciu lat z tego tytułu zebraliśmy dziesięć milionów sto tysięcy złotych. Dzięki temu możemy rozwijać nasze miasto, rozwijać infrastrukturę uzdrowiskową czy turystyczną. To z kolei przyciąga jeszcze więcej turystów do naszego miasta i zwiększa dochody naszych mieszkańców - tłumaczy rzecznik urzędu.

TABLICE W PODZIĘKOWANIU

- Mamy taki zwyczaj w Ustce, że w miejscach, które zmodernizowaliśmy dzięki zebranej opłacie uzdrowiskowej, stawiamy tablice informacyjne, którymi dziękujemy za uiszczanie tej opłaty. To między innymi dolna promenada, park uzdrowiskowy, Trakt Solidarności. Dzięki tym pieniądzom postawiliśmy również wiaty przystankowe dla rowerzystów, poprawiamy też infrastrukturę sportową oraz tereny zielone - dodaje Eliza Mordal.

Opłata uzdrowiskowa wynosi trzy złote osiemdziesiąt groszy za każdą rozpoczętą dobę pobytu turysty czy kuracjusza. Zbieraniem pieniędzy zajmują się właściciele hoteli, pensjonatów i miejsc noclegowych.

 

Przemysław Woś/mk