Wiadomości
(Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

czwartek,

25 lutego 2021

13:52

Gdynia otworzy dwa nowe posterunki straży miejskiej. Znamy ich lokalizacje

Jeszcze w 2021 roku mają powstać w Gdyni dwa nowe posterunki straży miejskiej. Jeden z nich znajdować się będzie na Witominie, w dawnym komisariacie policji przy ul. Chwarznieńskiej. Drugi najprawdopodobniej na Kamiennej Górze, przy skrzyżowaniu ulic Legionów i Augustyna Necla.

Andrzej Bień, który z początkiem kwietnia obejmie stanowisko komendanta gdyńskiej straży miejskiej powiedział, że ma nadzieję na rozpoczęcie przez funkcjonariuszy pracy w tych lokalizacjach już pod koniec roku. - Ich powstanie pozwoli w pewien sposób skorygować obecne rewiry działania strażników. Nie wykluczam też, że w związku z tym zrezygnujemy z posterunku w Kolibkach, ale to nie jest jeszcze przesądzone - dodał.


ROWERZYŚCI ŁAMIĄCY PRZEPISY NIE POZOSTANĄ BEZ KONSEKWENCJI

Przyszły komendant zapowiedział również, że skończy się "przymykanie oczu" na rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego. - Jeśli rowerzyści będą jeździli po chodnikach, zwłaszcza w centrum, gdzie jest to nagminne, będą karani mandatami. To nie podlega dyskusji. Skoro inne, mniej restrykcyjne formy upomnień nie przyniosły skutku, to nie ma wyjścia. Dotyczy to m.in. dostawców poruszających się na rowerach, którzy do przepisów podchodzą wyjątkowo swobodnie. Ścieżek rowerowych w Śródmieściu nie brakuje i tam, albo na jezdni, jest miejsce dla rowerzystów - wytłumaczył.

Bień stanowisko komendanta straży miejskiej obejmie po odwołanym w grudniu w trybie natychmiastowym Dariuszu Wiśniewskim. Powodem miało być przekroczenie przez niego uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych. Sprawę bada prokuratura.


Marcin Lange/mw