Wiadomości
(Fot. Zrzut ekranu/Gdański Ogród Zoologiczny)

czwartek,

25 lutego 2021

15:26

Śnieg stopniał niemal zupełnie, więc temu bałwanowi marchewki się już nie przydadzą. Skorzystały zatem... kapibary [FILM]

Termometry na Pomorzu wskazują plusowe temperatury. Zauważyć gdzieniegdzie można nawet pierwsze przebiśniegi - zwiastuny wyczekiwanej przez wielu wiosny. Są jednak miejsca, w których czerpiemy garściami z ostatnich płatków śniegu. Nie inaczej było w gdańskim zoo, którego pracownicy symbolicznie pożegnali zimę w oryginalny sposób.

W styczniu pisaliśmy o nagraniu, w którym >>>tygrysica Magda poznawała swojego nowego, zimowego lokatora. Pomysł tak się spodobał samej obdarowanej i internautom, że opiekunowie z oliwskiego zoo przygotowali dla swoich podopiecznych kolejną niespodzianką.


SMAKOWITY PORANEK

Na kapibary zamieszkujące Gdańsk czekał w czwartkowy poranek prezent. Nagraniem wykonanym przez Pawła Ciesielskiego podzielił się Gdański Ogród Zoologiczny za pośrednictwem Facebooka. Po obejrzeniu tego filmiku nie sposób się nie uśmiechnąć!

 
Jak wskazuje na swojej stronie placówka, te urocze stworzenia zamieszkują tereny Ameryki Południowej, głównie miejsca podmokłe, graniczące ze zbiornikami wodnymi. Nic zatem dziwnego, że to świetni pływacy, którzy pod wodą potrafią spędzić nawet i pięć minut. Żyją w rodzinach, a ich młode przebywają we wspólnych żłobkach. 

Kapibary są największymi żyjącymi obecnie gryzoniami. Mogą osiągnąć wagę nawet 66 kilogramów.


oprac. mw