Wiadomości

wtorek,

23 lutego 2021

18:00

Pozycja PSL-Koalicji Polskiej, przyszłość Platformy Obywatelskiej i sukcesy gdańskiego portu [ŚRODA W RADIU GDAŃSK]

"Gościem Dnia Radia Gdańsk" będzie Krzysztof Trawicki, lider pomorskich struktur PSL-Koalicji Polskiej, członek Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL. Po godzinie 8:30 Piotr Kubiak zapyta swojego rozmówcę o to, jak PSL ocenia dwa lata prezydentury Aleksandry Dulkiewicz. Postaramy się też dowiedzieć, kiedy odbędą się wybory władz PSL w województwie i na szczeblu krajowym oraz czy partia ta wejdzie w Koalicję 276 proponowaną przez lewicującą Platformę Obywatelską.

Czy aborcja staje się głównym przesłaniem Lewicy i Koalicji Obywatelskiej? Co z tego wynika? To pytanie parę minut po 9:00 zada swoim gościom Andrzej Urbański. W "Komentarzach Radia Gdańsk" pojawią się prof. Grzegorz Grochowski, politolog z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Jacek Rybicki, publicysta "Magazynu Solidarność". Spróbujemy ustalić, czy będą kolejne odejścia z Platformy Obywatelskiej, a także czy rysy i pęknięcia wśród polityków prawej strony zagrażają z kolei jej zjednoczeniu? Poruszymy również temat trzeciej fali koronawirusa i zapowiadanych zmian w obostrzeniach.

W pierwszej części audycji "Ludzie i Pieniądze" po 9:30 gościem Artura Kiełbasińskiego będzie Bogdan Ołdakowski, Actia Forum. Tematy rozmowy krążyć będą wokół znakomitych wyników gdańskiego portu w styczniu i trzeciego miejsca na Bałtyku. Zastanowimy się, czy to trwała tendencja. O 9:45 połączymy się z Grzegorzem Landowskim, dyrektorem ds. komunikacji Remontowa Holding. Szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział, że zanim zaczniemy budować okręty wojenne, będzie rozwijany program "Miecznik". Porozmawiamy o tym, jak wykorzystać tę szansę dla polskich stoczni.

Tym razem w programie "Co za Historia" podyskutujemy o początkach NZS na Pomorzu. Obchodziliśmy właśnie 40-lecie strajku łódzkiego i rejestracji tej organizacji. Rozmówcą Wojciecha Sulecińskiego będzie dr Arkadiusz Kazański. Początek spotkania kilka minut po godzinie 11:00.
O godz. 12:15 zapraszamy na pierwszą audycję "W drodze do Jerozolimy", w której bp Zbigniew Zieliński dzielić się będzie swoimi wielkopostnymi rozważaniami.

A w wiadomościach regionalnych" punktualnie o 14:30 sprawdzimy, co dzieje się w Słupsku i okolicach.


O godz. 18:10 Anna Rębas zaprasza na "Magazyn Morski". Odwiedzi Muzeum Obrońców w Helu gdzie mieści się pokój Karola Olgierda Borchardta przeniesiony z Willi Siódme Niebo. Zajrzy też do kabiny oficerskiej na Darze Pomorza. Tam wisi do dziś jego oficerski mundur.

Wieczorem, o godz. 21:05 czas na kolejną "Historię Nieoczywistą". Tym razem dr Karol Nawrocki rozmawiać będzie z Rafałem Stepnowskim, szefem Boeinga w Polsce.

 

pb

_