Wiadomości
Autobusy linii 160 z początkiem marca nie będą już zajeżdżać na pętlę Chwarzno Sokółka (fot. Radio Gdańsk/Marcin Lange)

wtorek,

23 lutego 2021

17:18

Chwarzno i Wiczlino z dużymi zmianami w komunikacji miejskiej. Sprawdź nowe trasy autobusów

Szykują się bardzo duże zmiany w komunikacji miejskiej na Chwarznie i Wiczlinie w Gdyni. Z początkiem marca zlikwidowane zostaną linie 103 do Obłuża i 172 między Karwinami a Wiczlinem-Niemotowem. W zamian za to będzie więcej kursów na liniach 140, 147 i 160. Zmienione zostaną też ich trasy.


Autobusy linii 147 kursować będą już tylko jedną trasą - przez ulice Zaruskiego i Staniszewskiego. Linia 140 z Niemotowa i Dębowej Góry ma jeździć przez Wiczlino ul. Chwarznieńską, a autobusy linii 160 nie będą już zajeżdżać na pętlę Chwarzno Sokółka, lecz kursować od centrum do ronda przy Gierdziejewskiego i z powrotem do Śródmieścia.

ZACHĘTA, BY PRZESIĄŚĆ SIĘ Z SAMOCHODÓW NA AUTOBUSY

- Zmiany wprowadzamy w ramach unijnego programu Smacker, który ma likwidować wykluczenia komunikacyjne między peryferyjnymi dzielnicami a centrami miast - mówi Jakub Ubych, radny Gdyni z Chwarzna i Wiczlina. - W ubiegłym roku w jego ramach zmieniliśmy m.in. otoczenie przystanków, a na niektórych zamontowaliśmy tablice informacji pasażerskiej. Przeprowadziliśmy też badania preferencji komunikacyjnych wśród mieszkańców. W ankietach wzięło udział ponad tysiąc mieszkańców i zgłaszane przez nich postulaty teraz będziemy wprowadzać - dodaje Ubych.

Urzędnicy liczą, że w ten sposób zachęcą mieszkańców, aby przesiedli się z samochodów do autobusów. I tym samym rozwiążą problem niewydolnych dróg dojazdowych do największej dzielnicy w mieście.

Marcin Lange/am