Wiadomości
Sprawa Tomasza P. toczy się w Sądzie Okręgowym w Gdańsku (Fot. Gdansk.so.gov.pl)

wtorek,

23 lutego 2021

14:08

O zabiciu siostry i konkubiny opowiedział ekspedientce w sklepie. 52-latek z Nowego Stawu stanął przed gdańskim sądem

Przed gdańskim sądem okręgowym rozpoczął się proces w sprawie podwójnego zabójstwa w Nowym Stawie koło Malborka. Na ławie oskarżonych zasiadł 52-letni Tomasz P. Zdaniem prokuratury mężczyzna zabił swoją siostrę i konkubinę.

Do tragedii doszło latem ubiegłego roku w jednym z mieszkań w centrum Nowego Stawu. - 44 i 50-latka zginęły od ciosów nożem - mówi zastępca prokuratora rejonowego w Malborku Michał Ogrodnik. - Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie dwóch przestępstw zabójstwa w zamiarze bezpośrednim - siostry poprzez uderzenie nożem w klatkę piersiową i konkubiny poprzez kilkukrotne uderzenie nożem w okolice przedniej oraz tylnej klatki piersiowej. Oprócz tego oskarżony odpowie za użycie przemocy wobec funkcjonariusza policji oraz straży miejskiej podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych – tłumaczy prokurator.

PO ZBRODNI NAPIŁ SIĘ WÓDKI

- Szarpał i kopał funkcjonariuszy, chcąc im utrudnić doprowadzenie do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Zarzuca mu się też znieważenie tych funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych - wyjaśnia Michał Ogrodnik.

Tomasz P. po zbrodni poszedł do sklepu i na miejscu wypił butelkę wódki. Tam o zbrodni opowiedział ekspedientce, która wezwała policję. Mężczyzna miał wówczas 5 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Przyznał się do winy. Oskarżonemu grozi dożywocie.

 

Grzegorz Armatowski/pb