Wiadomości
(Fot. Agencja KFP/Anna Rezulak)

wtorek,

23 lutego 2021

09:34

Nieoficjalnie: menedżer Zatoki Sztuki zatrzymany. Śledczy podejrzewają go o pranie brudnych pieniędzy

9 osób zatrzymanych w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy. Nieoficjalnie wiadomo, że w grupie tej jest menedżer sopockiego klubu Zatoka Sztuki - Łukasz M. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Sprawa dotyczy fikcyjnego obrotu panelami fotowoltaicznymi i prania brudnych pieniędzy. Jak informuje w oficjalnym komunikacie Prokuratura Krajowa, część osób zatrzymano w związku z praniem brudnych pieniędzy uzyskanych w wyniku popełniania przestępstw tzw. karuzelowych. Z ustaleń śledztwa wynika, że straty Skarbu Państwa na skutek przestępczej działalności zatrzymanych wynosiły 35 milionów złotych. 

Nieoficjalnie wiadomo, że wśród zatrzymanych jest menedżer Zatoki Sztuki w Sopocie - Łukasz M. Śledczy podejrzewają go o pranie brudnych pieniędzy.

Prokurator Piotr Marko z Prokuratury Regionalnej w Lublinie potwierdził, że na terenie kilku województw trwają od rana zatrzymania osób podejrzewanych o udział w procederze. Na razie jednak nie chciał mówić o szczegółach.

Wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Lublina, gdzie mają usłyszeć zarzuty.
 
Grzegorz Armatowski/pOr