Wiadomości
(Fot. Pixabay/Gosia K.)

wtorek,

23 lutego 2021

06:59

Chcesz założyć własną firmę? Gdański Urząd Pracy wkrótce rozpocznie nabór wniosków o dotacje na 30 tys. zł

Już wkrótce ruszy nabór wniosków o dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej. Będzie je można składać w Gdański Urzędzie Pracy od 1 do 5 marca. O wsparcie o wysokości 30 tys. zł ubiegać mogą się osoby zarejestrowane jako bezrobotne.Przyznanych zostanie łącznie 150 dotacji na założenie firmy. Wśród osób, które będą mogły się o nie ubiegać będzie 50 miejsc dla osób, które nie ukończyły 30. roku życia. W przypadku zarejestrowanych bezrobotnych poniżej 25. roku życia dodatkowo wymagany będzie okres zarejestrowania w GUP do 4 miesięcy. Dotacje w tej grupie finansowane będą w ramach programu PO WER.

50 dotacji zostanie przeznaczony dla kobiet, mężczyzn z wykształceniem maksymalnie średnim, mężczyzn z orzeczeniem o niepełnosprawności i mężczyzn pozostających bez zatrudnienia przez nieprzerwany okres minimum 12 m-cy przed przystąpieniem do projektu. Wsparcie finansowe w tym przypadku realizowane będzie w ramach programu RPO.

Pozostałe 50 osób będzie dobranych bez żadnych dodatkowych kryteriów. W tej grupie dotacje wypłacane będą ze środków Funduszu Pracy.

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK?

Aby wziąć udział w naborze należy złożyć wypełnione dokumenty (wniosek wraz z formularzem informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc) w terminie od 1 do 5 marca. Dokumenty trzeba złożyć po wcześniejszej wizycie u doradcy klienta w Dziale Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego.

Spotkanie takie można umówić mailowo pod tym adresem: beata.rafalska@gup.gdansk.pl.

 

 

ako