Wiadomości
fot. pixabay

poniedziałek,

22 lutego 2021

17:00

Trwają szczepienia nauczycieli w szpitalu w Tczewie. Zgłosiło się ponad 1,5 tysiąca chętnych osób

W całej Polsce prowadzone są szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. W Szpitalach Tczewskich, od 13 lutego preparat podano 450 osobom. Łącznie zgłosiło się ponad 1,5 tysiąca chętnych, także spoza powiatu tczewskiego.

 W pierwszy weekend od rozpoczęcia akcji szczepień nauczycieli w Tczewie preparat podano stu osobom. W ubiegłym tygodniu dostawa była większa, więc udało się go zaszczepić kolejnych 350 nauczycieli.


- Zgłosili się do nas nauczyciele nie tylko z powiatu tczewskiego, są też osoby z okolicznych powiatów, m.in. z gdańskiego. W zależności od tego, jakie ilości szczepionek będziemy otrzymywali, będziemy tych nauczycieli szczepić - mówi prezes Szpitali Tczewskich, Maciej Bieliński.


PRZEDE WSZYSTKIM PACJENCI Z COVID-19

Szpitale Tczewskie od października leczą głównie osoby chorujące na COVID-19. W głównym budynku normalnie działa tylko oddział położniczy i neonatologii. Od 1 lutego pacjenci bez koronawirusa przyjmowani są także na oddziale rehabilitacyjnym, w osobnym budynku szpitala przy ul. 1 Maja.

- Pozostałe oddziały nadal są covidowe, ale sytuacja jest stabilna - przez ostatnie dwa tygodnie na 130 dostępnych łóżek leczyliśmy średnio 80 do 90 pacjentów z koronawirusem - dodaje Maciej Bieliński.

W ciągu ostatniej doby w Polsce potwierdzono 3890 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 545 w województwie pomorskim.

 

Hanna Brzezińska