Wiadomości
(fot. Pixabay)

poniedziałek,

22 lutego 2021

16:01

Robot barman, a może aplikacja do identyfikacji zmian skórnych? Poznamy najlepsze projekty studentów Politechniki Gdańskiej

Studenci na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej realizowali w grupach projekty, które mają znaleźć przydatne zastosowanie. Wśród nich był robot barman i aplikacja do obrazowania i klasyfikacji zmian skórnych. Najlepsze zostaną zaprezentowane 23 lutego podczas inauguracji studiów II stopnia.


Projekty grupowe to przedmiot, który ma nauczyć studentów Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki wspólnej pracy podczas rozwiązywania konkretnego problemu. Grupy składające się z od 3 do 5 osób przez dwa semestry przygotowują projekty o praktycznym zastosowaniu. Część z nich powstaje na zlecenie zewnętrznych firm.

TEGOROCZNE PROJEKTY STUDENTÓW

W tym roku studenci pracowali m.in. nad robotem barmanem, aplikacjami mobilnymi do obrazowania i klasyfikacji zmian skórnych oraz planowania i wykonywania zadań w układzie rodzic-dziecko, rozpoznawaniem obrazu z wykorzystaniem symulatorów, robotem mobilnym do inspekcji infrastruktury krytycznej, możliwościami wykorzystania sieci neuronowych opartych na prawach fizycznych w analizie danych przestrzennych czy mobilnym systemem głosowania na potrzeby posiedzeń Parlamentu Studentów Politechniki Gdańskiej.

KIEDY POZNAMY NAJLEPSZE PROJEKTY?

Ogłoszenie wyników i prezentacja zwycięskich projektów nastąpi podczas inauguracji studiów II stopnia, która odbędzie się we wtorek, 23 lutego, o godz. 9:15. Wydarzenie organizowane jest w sposób hybrydowy. Nagrodzeni studenci zaprezentują swoje projekty w audytorium, natomiast ponad 350 studentów rozpoczynających studia II stopnia i wszyscy zainteresowani projektami będą w nim uczestniczyć online. Spotkanie będzie transmitowane za pośrednictwem platformy eNauczaniePG. Można do niego dołączyć, klikając tutaj.

 

 

am