Wiadomości
(Fot. Pixabay)

poniedziałek,

22 lutego 2021

13:49

Nietrzeźwy kierowca tira wsiadł za kierownicę, trzymając w ręku butelkę wódki. Grozi mu więzienie

Policjanci ruchu drogowego na terenie jednej ze stacji benzynowych uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy ciężarówki. Funkcjonariusze zareagowali, gdy zobaczyli jak 53-latek wsiada do kabiny pojazdu z butelką wódki w ręku.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska powiedziała PAP, że w sobotę mieszkaniec powiatu tczewskiego usłyszał zarzuty za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

- Na terenie jednej ze stacji benzynowych w gdańskiej dzielnicy Rudniki policjanci ruchu drogowego, którzy patrolowali ten rejon, zauważyli kierowcę tira, który wsiada do kabiny pojazdu, a w ręku trzyma butelkę wódki - dodała Kamińska.

Policjanci zareagowali i zatrzymali kierowcę samochodu marki man.

PIJANY KIEROWCA

Do policjantów podbiegł też świadek, który powiedział funkcjonariuszom, że od kierowcy tira czuć zapach alkoholu. - Kontrola wykazała, że 53-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego miał w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu - powiedziała gdańska policjantka.

Funkcjonariusze zatrzymali pijanego kierowcę i przewieźli go do policyjnego aresztu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a samochód przekazano właścicielowi firmy, w której pracował 53-latek. Kierowcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

PAP/ap