Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)

poniedziałek,

22 lutego 2021

16:10

Udało się zebrać pełną kwotę na najdroższy lek świata dla małego Olka. Potrzeba było prawie 8,5 miliona złotych

Olek Lewandowski, malec z Czarnej Wody, cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jego rodzice przez stronę siepomaga.pl i dzięki licznym akcjom organizowanym w regionie zbierali środki na leczenie syna. W weekend licznik pokazał 8 411 105 złotych.

W piątek – kiedy brakowało jeszcze około 50 tys. złotych do pełnej kwoty - w ZSP nr 6 w Gdańsku odbył się finał akcji "Piąteczka dla Oleczka". - Dzieci przez cały tydzień przygotowywały plakaty, rozmawialiśmy o tym, że pomaganie jest dziecinnie proste, i że trzeba pomagać tym bardziej potrzebującym. Jedna z pań przygotowała wierszyk dla Oleczka - wylicza organizatorka akcji, nauczycielka Monika Chmielecka.

Resized 20210221 134553

(Fot. Monika Chmielecka)


19 lutego odbyła się też w szkole zbiórka do puszek. - Pomagam Oleczkowi, bo chcę żeby wyzdrowiał i żeby mógł normalnie funkcjonować. - Dałam 20 złotych kieszonkowego – Bo lubię pomagać i chcę żeby Olek był szczęśliwy. - Wspieramy go naszym sercem – mówili uczniowie.

W czasie piątkowej akcji w szkole udało się zebrać 3490,40 zł. Wcześniej w placówce odbywały się też inne działania na rzecz chłopca z SMA. Dwie uczennice szkoły - Kalina i Sara - zrobiły na swoim osiedlu wyprzedaż garażową, sprzedając własne zabawki.

W zbiórkę środków zaangażowanych było wiele osób i społeczności lokalnych. Czasu było niewiele - lek musi być podany chłopcu zanim ten osiągnie 13,5 kg wagi.


Aleksandra Nietopiel/ap