Wiadomości
(fot. UM Gdynia)

poniedziałek,

22 lutego 2021

10:18

Nie żyje Krzysztof Chachulski. Gdyński radny zmarł w wieku 67 lat

Po długiej chorobie 21 lutego zmarł gdyński radny Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Chachulski. Miał 67 lat. 

Radnym miasta był od 2018 roku, a wcześniej przez dwie kadencje pracował w Radzie Dzielnicy Pogórze. - Wiadomość o śmierci Krzysztofa przyjęliśmy z głębokim żalem - mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. - Był aktywnym radnym, który z sercem podchodził do swojej pracy i do spraw miasta. Ze swoich obowiązków zawsze wywiązywał się w stu procentach. Był odpowiedzialny i zawsze można było na niego liczyć. Dawał dobry przykład, bo do sesji był zawsze perfekcyjnie przygotowany. Uczestniczył w życiu miasta, pojawiał się na wszystkich gdyńskich uroczystościach. Będzie nam go brakowało - dodaje Joanna Zielińska.

Krzysztof Chachulski w Radzie Miasta Gdyni był członkiem Komisji Kultury, Komisji Samorządności Lokalnej i Bezpieczeństwa oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Działał także na rzecz spółdzielczości mieszkaniowej. Był latarnikiem Polski Cyfrowej Równych Szans. Miał żonę, dwóch synów i dwoje wnucząt. Data i miejsce pogrzebu Krzysztofa Chachulskiego nie są jeszcze znane.

ZMIANA W RADZIE MIASTA

Pierwszą w kolejce do objęcia mandatu po radnym Chachulskim jest Mirosława Król.

- Po głębszym zastanowieniu zdecydowałam, że obejmę mandat radnej po Krzysztofie Chachulskim - poinformowała Radio Gdańsk. 

W wyborach w 2018 roku zdobyła prawie 600 głosów i zajęła drugie miejsce w okręgu obejmującym północne dzielnice Gdyni. Jej decyzja o objęciu mandatu oznacza korektę układu sił w radzie miasta. Klub radnych Koalicji Obywatelskiej liczyć będzie tylko cztery osoby. Mirosława Król w 2018 roku wystąpiła z szeregów Platformy Obywatelskiej i zapowiedziała, że będzie radną niezależną.
 

Marcin Lange