Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

niedziela,

21 lutego 2021

10:10

Wspólna pasja, wspólny cel. "Mistrz i Uczeń", czyli rozmowa z Piotrem Suchenią i Krzysztofem Wiatrowskim

Mistrz i Uczeń to nowy cykl, który rozpoczynamy w ramach naszej akcji Pomorze Biega i Pomaga. Raz w miesiącu Tomek Galiński będzie rozmawiał z ludźmi, których połączyła wspólna pasja lub wspólny cel. Będzie więc Mistrz, czyli mentor, trener, lider oraz jego Uczeń: zawodnik, słuchacz, naśladowca. We wtorek pierwszymi gośćmi cyklu byli Piotr Suchenia (Mistrz) oraz Krzysztof Wiatrowski (Uczeń). Zapraszamy na kolejne spotkanie za miesiąc - do słuchania i oglądania na naszej stronie internetowej i na Facebooku.

Naszymi gośćmi będą ludzie, którzy uprawiają różne formy aktywności: wspinają się w górach, nurkują, skaczą ze spadochronem lub biegają po pustyniach, na biegunach czy w najbardziej egzotycznych zakątkach świata.

PIERWSZE SPOTKANIE ZA NAMI

Pierwsze spotkanie z cyklu "Mistrz i Uczeń" odbyło się 23 lutego o godz. 15:00 w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna. Można je było oglądać na żywo na naszej stronie, a także na Facebooku Radia Gdańsk oraz Pomorze Biega i Pomaga. Fragmenty rozmowy pojawią się również na naszej antenie w środę 24 lutego po godz. 13:00. Jeśli ktoś nie zdążył - nic straconego. Poniżej zamieszczamy film ze spotkania.

 

GOŚCIE SPOTKANIA


Mistrz - Piotr Suchenia - to magister wychowania fizycznego, dyplomowany trener lekkiej atletyki, twórca bloga run-passion.pl, ale przede wszystkim... maratończyk. Lista jego osiągnięć jest imponująca. Jako pierwszy Polak wygrał najzimniejszy maraton na świecie, czyli maraton na biegunie północnym, maraton na Antarktydzie oraz maraton na równiku. Jest też pierwszym z Polaków, który stanął na podium na każdym z kontynentów oraz na biegunie północnym, wpisując się tym samym do historii polskiego maratonu. Zawodowo zajmuje się organizacją imprez sportowych w Gdyńskim Centrum Sportu. Z jego udziałem zrealizowaliśmy filmiki instruktażowe o bieganiu, w których wziął udział charytatywnie.

Uczeń - Krzysztof Wiatrowski "TriWiatrak" - to pasjonat biegania i triathlonu. Bardzo pozytywna osoba. Udowadnia, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie aktywności. Pokochał triathlon i diametralnie zmienił tryb życia i pracy. Teraz przede wszystkim zafascynowany jest bieganiem. Będąc amatorem, po czterdziestce, pod okiem Piotra Sucheni biega 5 km w ok. 17 minut! Osiągnął więc wynik na poziomie wyczynowym.

Partnerem audycji jest Polski Koncern Naftowy Orlen.

mistrziuczendotekstu

(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)


am/mw


Zobacz Galerię