Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk/Dariusz Kępa)

piątek,

19 lutego 2021

15:54

Kibice Chojniczanki odśnieżają stadion przed meczem. "Jest potrzeba chwili, więc działamy"

Ponad stu mieszkańców Chojnic, kibiców miejscowej drużyny piłkarskiej, odśnieża w piątek murawę stadionu Chojniczanki. Odpowiedzieli oni w ten sposób na apel klubu, aby przygotować obiekt na mecz z Cracovią Kraków. Ten ma odbyć się 3 marca w Chojnicach.


Kibicom zależy na tym, aby pojedynek można było rozegrać na miejscowym stadionie. Stawka jest wysoka, bo to już ćwierćfinał Pucharu Polski. Obiekt zatem musi być perfekcyjnie przygotowany.

- Przygotowujemy stadion po to, by rozegrać mecz. Jeżeli nie ściągniemy tej 40-centymetrowej warstwy śniegu to po prostu nie ma szans, żeby to samo stopniało i żeby nie powstało jezioro. Jest potrzeba chwili, więc działamy wszyscy razem: działacze, kibice, pracownicy zaprzyjaźnionych firm. Kibice zrobią wszystko dla swojej drużyny - mówią sprzątający.

OSTROŻNA OPERACJA, KTÓRĄ MUSZĄ WYKONAĆ LUDZIE

Śniegu z murawy stadionu nie można usuwać ciężkim sprzętem, bo to uszkodziłoby delikatną trawę. Wszystkie prace muszą być wykonywane ostrożnie przy pomocy łopat i taczek.

Chojnicki stadion doczekał się w ubiegłym roku budowy podgrzewanej murawy. Niestety do tej pory nie została ona podłączona do sieci grzewczej.

 

Dariusz Kępa/am