Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)

poniedziałek,

08 lutego 2021

18:00

Żółto-niebiescy z pomocą dla Gdańska. Rugbyści Arki włączyli się w remont UCK

Zrobili zbiórkę, kupili potrzebne materiały i przyjechali na oddział. Rugbyści i działacze Arki Gdynia oraz sponsorzy przekazali w poniedziałek budowlaną cegiełkę na remont Kliniki Pediatrii Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

- Trzy dni temu padło hasło, w poniedziałek - wszystko jest. Gdańsk razem z Gdynią. Ja dzisiaj nie wiedziałem, że auto, którym to wszystko przywieziemy, jest koloru żółto-niebieskiego. Kochamy rugby, sport, on nas połączył. Przekazujemy też inne drobne rzeczy ze zbiórki, jesteśmy z wami - mówił Marek Maciejewski, prezes firmy kamieniarskiej Uni-Bet Marmury, który przywiózł dary do kliniki żółto-niebieskim busem.

SZCZYTNY CEL

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy dołożyć się do remontu. To wielka rzecz, a cel jest szczytny - mówi Rafał Kwiatkowski, członek zarządu gdyńskiego klubu. - Cieszymy się, ze możemy być w Gdańsku jako Arka, pomagać. Życzymy, żeby wszystko dobrze wyszło - dodawał trener rugbystów Dariusz Komisarczuk.

Remont w klinice był konieczny, choć wcześniej go nie planowano. Obejmuje między innymi wymianę instalacji i drzwi. Oprócz sal remontowane są też toalety.

- Każde wsparcie się liczy. Ta okazja jest niesamowita, to odruch serca, za który bardzo dziękujemy – dodawał Jakub Kraszewski, dyrektor UCK.

Remont kliniki ma zakończyć się kwietniu.

Posłuchaj materiału:

 

 


Aleksandra Nietopiel/ako