Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk)

sobota,

30 stycznia 2021

16:09

Policja zamknęła jeden z gdańskich lokali. W trzech innych stwierdziła złamanie obostrzeń sanitarnych

W nocy mundurowi wspólnie z sanepidem i Krajową Administracją Skarbową skontrolowali puby i restauracje we Wrzeszczu, Pieckach-Migowie, Oliwie i centrum. Niewykluczone, że właściciel jednego z oliwskich lokali, który działał mimo zakazu, będzie musiał tłumaczyć się prokuratorowi - mówi aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z gdańskiej policji.

- W wyniku przeprowadzonych kontroli wspólnie z funkcjonariuszami KAS oraz inspektorami sanitarnymi, jeden z otwartych wbrew zakazowi klubów w Oliwie został zamknięty a goście lokalu wyproszeni. W związku z wydaną decyzja administracyjną, właściciel musiał zamknąć lokal. Policjanci przeprowadzili na miejscu oględziny, zabezpieczyli monitoring, dokumenty mogące stanowić dowód w sprawie oraz przesłuchali świadków. Funkcjonariusze zgromadzony podczas kontroli materiał dowodowy przekażą do prokuratury. Oprócz tych działań w trakcie wczorajszych kontroli gdańscy policjanci ujawnili naruszenie obowiązujących obostrzeń także w trzech innych lokalach m.in. na Morenie oraz we Wrzeszczu. Mundurowi w związku z naruszeniem reżimu sanitarnego prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie - mówi Chrzanowski.

KONTROLE NA CAŁYM POMORZU

Podobne działania były w innych miastach na Pomorzu. Kościerscy policjanci asystowali inspektorom sanitarnym w jednym z lokali, gdzie miał odbywać się pokaz garnków.

- Na miejscu zastano przedstawicieli firmy telemarketingowej organizujących, jak tłumaczono, rozdanie nagród. Funkcjonariusze prowadzą teraz czynności w sprawie o wykroczenie. Natomiast w powiecie kartuskim policjanci podczas patrolu ujawnili otwartą kręgielnię. Funkcjonariusze z właścicielem lokalu przeprowadzili rozmowę na temat obowiązujących przepisów i o zaistniałym fakcie powiadomili sanepid - mówi komisarz Renata Legawiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Stosujmy się do ograniczeń i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób – apelują policjanci.

 

Grzegorz Armatowski