Wiadomości
Urząd Gminy w Kolbudach (fot. Wikimedia Commons/Polimerek)

środa,

27 stycznia 2021

11:24

Radny Kolbud Wiesław Rusiecki rezygnuje z mandatu. Toczy się postępowanie w sprawie fałszowania przez niego dokumentów

Wiesław Rusiecki zrezygnował z mandatu radnego Kolbud. Swoją decyzję tłumaczy stanem zdrowia oraz postępowaniem, które w jego sprawie toczy się w prokuraturze. Pod koniec ubiegłego roku mężczyzna usłyszał zarzuty sfałszowania dokumentów, oszustwa i wyrządzenie spółce Energa OZE szkody wielkich rozmiarów.


Jak mówi prokurator rejonowy w Pruszczu Gdańskim Wojciech Dunst, firma radnego zajmowała się wywozem odpadów z terenu elektrowni wodnej w Straszynie. Z dokumentów wynika, że trafiały one do Zakładu Utylizacji w Szadółkach, ale - jak się okazało - tam tego rodzaju odpadów nie przyjmują. Ustalono, że dokumenty zostały podrobione.

OPINIA BIEGŁEGO

- Wystąpiliśmy do biegłego. Biegły sporządził opinię i wskazał, że wszystkie dokumenty zostały przez pana Wiesława R. sfałszowane. Podejrzany w tych dokumentach podrabiał karty przekazania odpadów - powiedział prokurator rejonowy Wojciech Dunst.

Wiesław Rusiecki chce dobrowolnie poddać się karze. Z samorządem Kolbud był związany od prawie 30 lat. W poprzedniej kadencji był przewodniczącym rady gminy. Mandat radnego wygasa 15 lutego.

 

Grzegorz Armatowski/am