Wiadomości
(fot. OSP Wiślina)

niedziela,

24 stycznia 2021

20:19

Samochód z dziećmi w rowie, jazda po alkoholu i zderzenie dwóch aut. Trudne warunki na pomorskich drogach

Dziś na Pomorzu trudne warunki jazdy. W zachodniej i południowej części województwa jezdnie są białe. Padać będzie także w nocy. Synoptycy dodatkowo wydali ostrzeżenie przed oblodzeniem. Na drodze nie brakuje kolizji i wypadków. 


JEDNA RANNA OSOBA

Jedna osoba została ranna w zderzeniu dwóch aut na wojewódzkiej 211 między Puzdrowem i Gowidlinem - informują strażacy. Na trasie ruch jest prowadzony wahadłowo. Utrudnień w ruchu związanych z kolizją spodziewać należy się też na 216 z Redy do Pucka w Sławutówku.

DWA PROMILE

Dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca, który w niedzielę po południu spowodował wypadek w miejscowości Wiślinka w gminie Pruszcz Gdański. Około godziny 13:00 Volkswagen Golf uderzył w drzewo. Jak powiedział Radiu Gdańsk sierż. szt. Karol Kościuk z pruszczańskiej policji, 50-letni mieszkaniec Gdańska nie ucierpiał w zdarzeniu. 

Mężczyzna zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za jazdę pod wpływem alkoholu. Dodatkowo ustalono, że poruszał się autem mimo cofniętych uprawnień.

 

strazacy-pijany2

(fot. OSP Wiślina)

 
TROJE MAŁYCH DZIECI W AUCIE

Zablokowana droga krajowa nr 55 ze Sztumu do Kwidzyna. W Brachlewie do rowu wpadło auto osobowe. Samochodem podróżowało między innymi troje małych dzieci - mówią mundurowi.

Na razie nie ma informacji o poszkodowanych, ale trzeba liczyć się z nawet dwugodzinną blokadą trasy. Objazdy prowadzą przez Straszewo lub Gurcz i Ryjewo.

Wieczorem i w nocy będą trudne warunki jazdy. W wielu miejscach już pada śnieg. Biało w okolicach Miastka, Kościerzyny i Rytla. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że na drogach może wystąpić gołoledź.


Sebastian Kwiatkowski/am