Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk/Witold Chrzanowski)

piątek,

22 stycznia 2021

10:24

Elbląska władza posłuchała mieszkańców. Korekty w rozkładach jazdy autobusów

Dokonana 1 stycznia rewolucja komunikacyjna w Elblągu zdecydowanie nie spodobała się mieszkańcom miasta. Najwięcej niezadowolenia wzbudziło skrócenie linii autobusowych, wydłużenie czasu podróży oraz konieczność przesiadek połączonych z często kilkunastominutowym oczekiwaniem na drugi pojazd.
Zastrzeżenia budził także rozkład jazdy, który, jak skarżyli się elblążanie naszemu reporterowi, niewiele miał wspólnego z rzeczywistym kursowaniem autobusów i tramwajów.

„17" Z ZAWADY NA DWORZEC I ZATORZE

Samorząd i podległy mu Zarząd Komunikacji Miejskiej wzięły sobie do serca uwagi elblążan i postanowiły spełnić przynajmniej część ich postulatów. - Od 25 stycznia, czyli najbliższego poniedziałku, nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy. Korekty te usprawnią dojazd do wielu miejsc i zakładów pracy oraz przesiadki. Decyzją prezydenta, po uzgodnieniach z radnymi, od 1 lutego wydłużona zostanie również trasa linii nr 17, którą bezpośrednio dojechać będzie można z osiedla Zawada m.in. do obu szpitali, dworca, aż na Zatorze – czytamy w komunikacie elbląskiego ZKM.

Jak poinformował Zarząd Komunikacji Miejskiej, wprowadzone korekty w rozkładach jazdy dotyczą również linii autobusowych nr 11, 12, 13, 14, 15, 21, 22, 23, 24 oraz 100. Zmiany te mają przede wszystkim ułatwić dojazdy i powroty z pracy oraz usprawnić połączenia przesiadkowe. Oprócz zmian w godzinach odjazdów dla poszczególnych kursów, dodane zostały m.in. kursy na linii nocnej.

Oprócz powyższych zmian, przewidywane i przygotowywane są korekty w rozkładach jazdy linii tramwajowych. Wejdą one w życie również od dnia 1 lutego.

Wszystkie nowe rozkłady jazdy są dostępne na stronie internetowej Zarządu Komunikacji Miejskiej. ZKM zapewnił, że  „nadal monitorować będzie wprowadzone rozwiązania i analizować będzie wpływające uwagi”.

ZA PRZESIADKĘ NIE PŁACISZ

Zarząd Komunikacji Miejskiej przypomniał także, że pasażerowie nie ponoszą dodatkowych kosztów w związku z przesiadkami. Korzystając z Elbląskiej Karty Miejskiej bilety przesiadkowe są w cenie 1 grosza. Natomiast bilety jednorazowe zarówno te kupione u kierowcy czy motorniczego, jak i bilety papierowe kupione w kiosku są honorowane przez 60 minut od momentu skasowania (kupna) – niezależnie od liczby przesiadek.

Witold Chrzanowski