Wiadomości
Pistolet P-08 znaleziony w mieszkaniu mężczyzny (fot. KMP Elbląg)

czwartek,

21 stycznia 2021

21:12

Policjanci po raz trzeci znaleźli u 72-latka broń. Wcześniej zarekwirowali już karabiny, pistolet i amunicję z okresu wojny

U 72-letniego mieszkańca podelbląskiej miejscowości policja znalazła zawiniątko z nabojami oraz pistolet P-08, popularny wśród niemieckich żołnierzy w czasie I i II wojny światowej. Mężczyzna był już wcześniej notowany za posiadanie nielegalnej broni i amunicji.


To nie była pierwsza wizyta policjantów kryminalnych u 72-latka. W 2016 i 2017 roku funkcjonariusze zabezpieczyli u niego kilka karabinów z czasów II wojny światowej, pistolet P-08, granat, amunicję i cztery kilogramy prochu strzelniczego. Wszystkie nielegalne przedmioty trafiły do policyjnego depozytu.

"PARABELKA" I AMUNICJA

Jak informuje kom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego elbląskiej policji, tym razem u mężczyzny znów znaleziono "parabelkę" lub "Lugera", jak nazywany bywa pistolet P-08. W mieszkaniu znajdowało się też foliowe zawiniątko z 47 nabojami: karabinowymi, pośrednimi i pistoletowymi.

Broń została zabezpieczona i przekazana do zbadania pod kątem tego, czy była używana do popełnienia przestępstwa. 72-latek trafił do aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym za nielegalne posiadanie broni może grozić mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

parabelka-elblag2

(fot. KMP Elbląg)

 

am