Wiadomości
(Fot. KFP/Krzysztof Mystkowski)

piątek,

22 stycznia 2021

07:10

Tunel pod Martwą Wisłą będzie zamknięty z soboty na niedzielę. Sprawdź objazdy

W nocy z soboty na niedzielę, czyli z 23 na 24 stycznia, zamknięty będzie tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Między godz. 22.00 a 06.00 zaplanowano tam prace serwisowe.Konrad Marciński z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni poinformował w czwartek, że na czas zamknięcia tunelu będzie obowiązywał objazd ulicami: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Elbląska.

Wyjaśnił, że prace serwisowe w tunelu obejmą m.in. przegląd, konserwację i czyszczenie oświetlenia wjazdowego, przegląd i konserwację przepompowni tunelowych oraz przegląd dźwiękowego systemu ostrzegawczego.

- Ponadto w nocy z 21 na 22 stycznia oraz z 22 na 23 stycznia w godz. 21:00 - 5:00 przeprowadzony zostanie serwis tablic zmiennej treści, a także rozdzielnic SOS. Wyczyszczone zostanie także oświetlenie orientacyjne w tunelu. Podczas prowadzenia tych prac tunel w obu kierunkach będzie przejezdny, jednak ruch ograniczony zostanie to jednego pasa - przekazał Marciński.

Tunel pod Martwą Wisłą jest częścią Trasy Słowackiego łączącej gdańskie lotnisko z portem morskim. Pozwala na pokierowanie ruchem dużych ciężarówek tak, by omijały one ścisłe centrum Gdańska. Tunel został oddany do użytku w kwietniu 2016 r. Ma długość 1,4 km i przebiega na głębokości - w najniższym miejscu - prawie 35 m. W czerwcu 2016 r. Rada Miasta Gdańska nadała tunelowi imię arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Metropolita gdański zmarł 3 maja 2016 r.

 

PAP/ako