Wiadomości
(Fot. Pixabay)

czwartek,

21 stycznia 2021

17:30

Z okazji Dnia Babci i Dziadka pomóżmy zarejestrować się na szczepienia. Starogard Gdański przygotował specjalną kampanię

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Starogard Gdański zachęca młodzież do pomocy seniorom w zarejestrowaniu się na szczepienia przeciw koronawirusowi. Na miejskim portalu internetowym zamieszczono specjalną kampanię informacyjną.

- Pomyśleliśmy, że jest okazja, aby wykorzystać święto i zachęcić wszystkich wnuków czy dzieci do pomocy seniorom w rejestracji na szczepienia - mówi Magdalena Dalecka, rzecznik prasowy prezydenta Starogardu Gdańskiego.

Na miejskim portalu internetowym zamieszczono specjalnie przygotowaną grafikę z hasłem "Dzień Babci i Dziadka. W prezencie pomóżmy im zaszczepić się". Kampania zwraca uwagę na to, że seniorzy są jedną z grup najbardziej narażonych na ciężki przebieg COVID-19. Starsze osoby mogą też mieć problem w szybkim rozeznaniu się w procedurach czy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. 

 

kampania stg

 


REJESTRACJA NA TRZY SPOSOBY

Zarejestrować można się telefonicznie, za pośrednictwem bezpłatnej infolinii pod numerem 989 (wystarczy podać PESEL i i swój numer telefonu). Można także skorzystać z Internetowego Konta Pacjenta lub zapisać się osobiście wybranej przychodni.

Szczepienia seniorów z grupy od 80 lat rozpoczną się 25 stycznia. W Starogardzie Gdańskim będą prowadzone w siedmiu placówkach.

Osoby po 70 roku życia będą mogły się zarejestrować od piątku, 22 stycznia. Warto dodać, że przed podaniem drugiej dawki preparatu nie trzeba już dzwonić na infolinię czy logować się do Internetowego Konta Pacjenta - rejestracja odbywa się w punkcie pierwszego szczepienia.

 

HB