Wiadomości
Budynek przy ul. 10 Lutego w Gdyni (Fot. gdynia.pl)

czwartek,

21 stycznia 2021

12:51

Miejsce do spotkań i dzielenia się pasją. Gdynia będzie miała swoje Centrum Nowoczesnego Seniora

Wkrótce w Gdyni powstanie Centrum Nowoczesnego Seniora. Ma się w nim znaleźć kawiarenka, sala ze sceną z miejscem do tańca, pomieszczenie z aneksem kuchennym i kawiarenka internetowa ze sprzętem multimedialnym. Centrum ma znajdować się w budynku przy ulicy 10 Lutego 26.Pozostało jeszcze sześć dni na złożenie kompletu dokumentów, potrzebnych do przystąpienia do przetargu na opracowanie koncepcji oraz kompleksowej dokumentacji projektowej adaptacji budynku przy ulicy 10 Lutego 26 w Gdyni na Centrum Nowoczesnego Seniora.

Kiedyś mieściła się w nim najstarsza gdyńska szkoła. Teraz powstanie tu miejsce spotkań dla gdyńskich seniorów. Będą tu mogli spędzać wspólnie czas, a także rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Pandemia pokazała, że takie miejsce jest dla nich szczególnie ważne. To grupa dotkliwie odczuwająca izolacje i samotność.

ODPOWIEDŹ NA POTRZEBY SENIORÓW

- Wiemy, jak ważne są dla seniorów spotkania, podczas których mogą rozmawiać, dzielić się swoimi przemyśleniami czy zdobywać nowe umiejętności. Budowa Centrum Nowoczesnego Seniora to nasza odpowiedź na te potrzeby mieszkanek i mieszkańców Gdyni – wyjaśnia Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. - Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że mamy znacznie mniej możliwości na osobiste spotkania z innymi, ale dzięki działalności Centrum Aktywności Seniora, Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz klubów seniora, funkcjonujących w naszym mieście wiemy, że osoby starsze z niecierpliwością czekają na możliwość ponownych stacjonarnych zgromadzeń - dodaje.

Przystąpienie do przetargu na opracowanie koncepcji oraz kompleksowej dokumentacji projektowej będzie możliwe po złożeniu kompletu dokumentów. Te należy dostarczyć do środy, 27 stycznia, do godz. 13 do siedziby Laboratorium Innowacji Społecznych przy ul. Żeromskiego 31 w Gdyni.

ako