Wiadomości
(Fot. Materiały prasowe)

środa,

20 stycznia 2021

10:35

800 tys. złotych grantu dla gdyńskiej firmy SisCom w ramach "Invest in Pomerania 2020". To wsparcie na rozbudowę magazynu

Gdyńska spółka SisCom z branży e-commerce otrzyma 800 tys. zł wsparcia na rozbudowę magazynu w ramach konkursu grantowego "Invest in Pomerania 2020". Całkowita wartość inwestycji to prawie 16,5 mln zł.

O przyznaniu grantu gdyńskiej firmie poinformowała we wtorek dyrektor działu promocji Agencji Rozwoju Pomorza S.A. Barbara Merchel-Czech.

Istniejąca od 2006 r. spółka SisCom zajmuje się dostarczaniem przez internet artykułów wyposażenia wnętrz mieszkań, sprzętu sportowego oraz akcesoriów dziecięcych. Jej działalność została wyróżniona już kilkukrotnie w rankingach najlepszych sklepów internetowych, w następujących kategoriach: sport, artykuły dla dzieci, zdrowie i uroda.

- Rynek e-commerce jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Aby utrzymać się na nim konieczne są stałe inwestycje. Dzięki nowym możliwościom magazynowym będziemy również coraz śmielej myśleć o ekspansji eksportowej, gdzie również już dzisiaj jesteśmy aktywni. Dzięki grantowi zwiększymy nasze możliwości sprzedażowe i zwiększymy zatrudnienie o kolejne 20 osób - powiedział w komunikacie prasowym wspólnik w SisCom s.c. Sebastian Didyk.

ROZBUDOWA MAGAZYNU WYNIESIE PRAWIE 16,5 MLN ZŁ

Całkowita wartość rozbudowy magazynu przez gdyńską firmę szacowana jest na prawie 16,5 mln zł. Poza halą magazynową, obejmuje także przygotowanie gruntu pod budowę, rozbudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej, parkingu na 40 miejsc oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Inwestycja zlokalizowana jest przy gdańskim lotnisku.

Konkurs grantowy "Invest In Pomerania 2020" adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, realizujących na Pomorzu przedsięwzięcia polegające na przygotowaniu nowych terenów inwestycyjnych pod działalność produkcyjną i logistyczną.

 

PAP/pOr