Wiadomości
(Fot. Anna Bobrowska / Agencja KFP)

poniedziałek,

18 stycznia 2021

13:33

Kościerski szpital nie otrzymał 540 szczepionek na COVID-19. 150 osób z grupy "0" miało otrzymać drugą dawkę

Wstrzymano szczepienia przeciwko COVID-19 w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Placówka nie dostała zamówionych kolejnych 540 dawek. Miały być podane m.in. 150 osobom z grupy "0", które były zaszczepione jako pierwsze i teraz mają otrzymać drugą dawkę - powiedział lekarz Arkadiusz Błaszczyk, koordynator do spraw COVID-19 w szpitalu w Kościerzynie.

 

W szpitalu w Kościerzynie zaszczepiono już ponad tysiąc osób. W tym tygodniu planowano podać dawki kolejnym 360 pracownikom z grupy "0".

SYSTEM PODAJE, ŻE ZAMÓWIENIE ANULOWANO

- Zamówienie było sporządzone w należytym czasie, czyli do czwartku do godziny 12:00 ubiegłego tygodnia. Wiadomość o tym, że szczepionek nie ma, uzyskałem dzisiaj na spotkaniu zespołu do spraw szczepień. Jaka jest tego przyczyna - nie wiadomo. System podaje, że zamówienie jest anulowane. Te osoby będą zaszczepione wtedy, gdy zostanie dostarczona dostawa - dodaje Błaszczyk.

Niedawno koncern Pfizer zapowiedział, że czasowo ograniczy dostawy szczepionek przeciw COVID-19 do Unii Europejskiej. Powodem jest remont w fabryce w Belgii. Problemy mają potrwać do 25 stycznia.


Grzegorz Armatowski/mw