Wiadomości

niedziela,

17 stycznia 2021

17:28

Kara dla Niemiec za szczepionki, stosunki Polski z nowym prezydentem USA i politycy o akcji #otwieraMY [PONIEDZIAŁEK W RADIU GDAŃSK]

"Gościem Dnia Radia Gdańsk" będzie Witold Waszczykowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, były minister spraw zagranicznych. Po godzinie 8:30 Piotr Kubiak zapyta go, czy Niemcy zostaną ukarani przez Komisję Europejską za samowolne kupowanie szczepionki przeciwko COVID-19.  Postaramy się też ustalić, jakie będą relacje nowego prezydenta USA z Polską i Europą.


Po godzinie 9:00 w "Śniadaniu Polityków" Artur Kiełbasiński gościł będzie Beatę Maciejewską (Lewica), Karola Rabendę (Porozumienie), Janusza Śniadka (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Kazimierza Kleinę (Koalicja Obywatelska). Porozmawiamy o akcji #otwieraMY, czyli sprzeciwie wobec obostrzeń. Komu to służy? Spróbujemy ocenić też dotychczasowe efekty akcji szczepień. Wspomnimy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza kilka dni po drugiej rocznicy jego śmierci. Zapytamy się również polityków, co sądzą o tym, że były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder zaatakował słownie Polskę i Węgry w wywiadzie dla "Der Spiegel".


O 14:30 w "Wiadomościach Regionalnych" odwiedzimy Kaszuby Północne.
 
pb
_