Wiadomości
(fot. Słuchacz Radia Gdańsk)

sobota,

16 stycznia 2021

09:30

Pomorskie drogi przejezdne, ale występuje błoto pośniegowe i zajeżdżony śnieg

Ze względu na trudne warunki pogodowe, w niektórych powiatach kierowcy muszą uważać na błoto pośniegowe i zajeżdżony śnieg. To skutek wieczornych i nocnych opadów śniegu w woj. pomorskim. W sobotnie popołudnie częściowo zablokowana została Obwodnica Trójmiasta.

Dwa pasy Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Łodzi na wysokości węzła Gdynia Port są zablokowane przez samochody ciężarowe, które nie mogą podjechać pod górę. Samochody mogą poruszać się jedynie trzecim pasem przez co tworzą się zatory. Na miejsce został wysłany sprzęt, by usunąć zagrożenie.

TRUDNE WARUNKI

Jak powiedział PAP w sobotę dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, wszystkie główne szlaki komunikacyjne w woj. pomorskim są przejezdne i nie ma w tej chwili żadnych utrudnień.

- Na drogach krajowych mamy pługopiaskarki, które cały czas pracują. Mimo opadów śniegu, wszystkie drogi są przejezdne - dodał dyżurny GDDKiA.

BŁOTO POŚNIEGOWE

Jak poinformował PAP Janusz Cnota z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, na drogach wojewódzkich w regionie występuje głównie błoto pośniegowe oraz zajeżdżony śnieg.

- W powiatach: bytowskim, kościerskim, kartuskim, wejherowskim, puckim przeważa zajeżdżony śnieg - poinformował dyżurny ZDW w Gdańsku. Z kolei w pow. chojnickim, człuchowskim, gdańskim, nowodworskim, starogardzkim, tczewskim, sztumskim, kwidzyńskim i malborskim kierowcy jeżdżą najczęściej po błocie pośniegowym. W pow. lęborskim i słupskim kierowcy muszą uważać na lokalne śliskości.

DROGOWCY APELUJĄ

Drogowcy apelują o dostosowanie stylu jazdy do panujących warunków atmosferycznych. Według prognoz IMGW-PIB, w sobotę do godz. 18 są spodziewane intensywne opady śniegu w całym woj. pomorskim.

 

AKTUALIZACJA - 16:38

 

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; pracuje na nich 958 pojazdów do zimowego utrzymania - poinformowała w sobotę po południu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA przekazała, że błoto pośniegowe występuje na terenie województwa pomorskiego - we wschodniej oraz północnej części, na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego, w północnej i wschodniej części województwa podlaskiego, w północnej i wschodniej części województwa mazowieckiego oraz północnej części województwa śląskiego.

GDDKiA wskazała też, że opady śniegu występują na obszarze całego kraju z wyłączeniem województw lubuskiego i zachodniopomorskiego. Zaapelowała też do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach.

 

(PAP)/puch