Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

czwartek,

14 stycznia 2021

08:21

Koniec zakazu lądowania w Polsce samolotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Marcin Horała: nie pracujemy nad nowym rozporządzeniem

Rząd nie pracuje nad nowym rozporządzeniem ws. zakazów w ruchu lotniczym, a to, które obowiązuje, wygasa 13 stycznia - mówi PAP wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Oznacza to, że od czwartku przestaje obowiązywać zakaz lądowania w Polsce samolotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

W związku z wykryciem na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej nowej odmiany wirusa SARS-CoV-2, w grudniu ub.r. kraje te znalazły się na liście państw z zakazem lotów do Polski. Zakaz ten obowiązuje do północy 13 stycznia br. - Rozporządzenie wygasa 13 stycznia i nie pracujemy nad nowym - przekazał PAP Horała, który dotychczas był odpowiedzialny za opracowanie projektów ws. zakazów w ruchu lotniczym.

Także na Twitterze Horała napisał: "Brak zakazu administracyjnego lotów. Kiedy i jakie pojawią się w siatce połączeń to już decyzja przewoźników. Dla wszystkich przylatujących obowiązuje 10 dniowa kwarantanna".

Te dwa kraje były ostatnimi na liście, wobec których obowiązywał zakaz lotów do naszego kraju.

 

PAP/pOr