Wiadomości
Większa siedziba biura SPP to m.in. efekt przygotowań miasta do planowanego od lipca wprowadzenia płatnego parkowania na Wzgórzu Św. Maksymiliana, Działkach Leśnych i w Orłowie (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Lange)

środa,

13 stycznia 2021

18:48

To tutaj gdyńscy kierowcy załatwią wszystkie sprawy związane z parkowaniem. Biuro Biuro Strefy Płatnego Parkowania z nową siedzibą

Biuro Strefy Płatnego Parkowania w Gdyni ma nową siedzibę. Urzędnicy zajmujący się obsługą Strefy przeprowadzili się już z budynku przy ul. Białostockiej do wynajętych przez miasto biur w siedzibie Morskiej Agencji Gdynia przy ul. Wendy. To tam kierowcy załatwiać mogą teraz wszelkie sprawy związane z parkowaniem w Gdyni.

- W nowej siedzibie mamy znacznie więcej przestrzeni dla petentów i lepsze warunki ich obsługi. Wreszcie też komfortowe warunki pracy mają urzędnicy i, co bardzo istotne, biuro SPP jest wreszcie w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, czego w budynku przy ul. Białostockiej nie byliśmy w stanie zapewnić - mówi Wojciech Folejewski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

- Umowę najmu podpisaliśmy na 3 lata, ale oczywiście nie wykluczamy, że w odpowiednim czasie zostanie ona przedłużona - dodaje.

STARA SIEDZIBA ZOSTANIE WYSTAWIONA NA SPRZEDAŻ

Z kolei jak podkreśla Rafał Klajnert, dyrektor gdyńskiego Urzędu Miasta, dotychczasowa siedziba SPP przy ul. Białostockiej najprawdopodobniej zostanie wystawiona na sprzedaż.

- Remont tego obiektu jest po prostu nieopłacalny. Koszt bowiem byłby horrendalny. Kto choć raz widział ten budynek, doskonale zdaje sobie z tego sprawę - podkreśla Rafał Klajnert. - Żadne decyzje jeszcze nie zapadły, ale sprzedaż tego gruntu wydaje się, przynajmniej na ten moment, najlepszym rozwiązaniem.

DUŻY WZROST CEN ZA PARKOWANIE

Nowa, większa siedziba biura SPP to też efekt przygotowań miasta do planowanego od lipca wprowadzenia płatnego parkowania na Wzgórzu Św. Maksymiliana, Działkach Leśnych i w Orłowie. To połączone będzie z drastyczną podwyżką opłat. Za 3 pierwsze godziny parkowania w Śródmieściu zapłacić trzeba będzie 20 zł. Tańsze, ale wciąż droższe od obecnego, będzie parkowanie w nowych podstrefach. Tam 3 pierwsze godziny postoju kosztować będą 16 zł.

 

Marcin Lange