Wiadomości
15 stycznia otwarta zostanie rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 80 roku życia (Fot. Pixabay)

środa,

13 stycznia 2021

16:02

Na szczepienia będzie można zarejestrować się na trzy sposoby. "Wchodzimy w kluczowy etap"

- W tym tygodniu wchodzimy w kluczowy etap szczepień; od 15 stycznia osoby powyżej 80 roku życia będą mogły rejestrować się na szczepienia; 22 stycznia otwarta zostanie rejestracja dla osób powyżej 70 roku życia - powiedział w środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Szef KPRM mówił na konferencji prasowej, że w tym tygodniu Polska wejdzie w kluczowy etap szczepień.

Przypominał, że w piątek 15 stycznia otwarta zostanie rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 80 roku życia. Seniorzy będą mogli zarejestrować się na konkretny termin szczepienia w konkretnym punkcie.

Tego samego dnia zostanie uruchomiony formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia, który będzie umieszczony na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Dworczyk przekazał, że 22 stycznia otwarta zostanie rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 70 roku życia.

Następnie, 25 stycznia rozpocznie się szczepienie seniorów powyżej 70 roku życia. "To szczepienie rozpocznie się w 5994 punktach" - poinformował minister. 

Proces rejestracji odbywać się będzie trzema kanałami: infolinia 989, osobista rejestracja w punkcie szczepień, strona internetowa pacjent.gov.pl. Wybieramy termin i punkt szczepienia, a dzień przed wizytą otrzymujemy SMS z przypomnieniem. 

PAP/amo