Wiadomości
(Fot. Pixabay)

wtorek,

12 stycznia 2021

15:53

Rozpoczęły się szczepienia w szpitalu tymczasowym w Sopocie. Na wtorek zaplanowano zaszczepienie 92 medyków

W szpitalu tymczasowym, który powstał w budynku sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Sopocie, rozpoczęto we wtorek szczepienia pracowników ochrony zdrowia przeciw COVID-19. W pierwszym dniu lek mają tam przyjąć 92 osoby.

Szczepienia kadry medycznej w sopockim szpitalu tymczasowym odbywają się w wydzielonej strefie.

- Punkt szczepień składa się nie tylko z gabinetu zabiegowego. Jego integralną częścią jest również gabinet lekarski, gdzie pacjent przechodzi czynności kwalifikacyjne i jest zgłoszony do systemu informatycznego – poinformował lek. med. Grzegorz Sut, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Gdańsku.

Dodał także, że na wtorek zaplanowano zaszczepienie 92 osób personelu medycznego.

SZPITAL TYMCZASOWY

Szpital tymczasowy w Sopocie otwarto 5 stycznia. Wówczas uruchomiono pierwsze dwa oddziały. Do dyspozycji pacjentów są 54 łóżka, w tym 10 intensywnej terapii tlenowej. Jeśli zajdzie taka konieczność, placówka jest przygotowana na przyjęcie 200 chorych.

Lecznica ma w dyspozycji m.in. kardiomonitory, aparaty USG i RTG, pompy infuzyjne, defibrylatory i tomograf komputerowy. Obsadę medyczną zapewnia Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Gdańsku.

Jak przekazał we wtorek dyrektor Sut, w sopockim szpitalu leczonych jest 10 pacjentów chorych na COVID-19.


PAP/mw