Wiadomości
Zalane posesje w dzielnicy Pogórze Dolne (fot. Dariusz Sawicki)

poniedziałek,

11 stycznia 2021

20:08

Mieszkańcy Pogórza Dolnego chcą utwardzenia drogi i naprawy strat po sobotniej awarii wodociągu. Spotkali się z wiceprezydentem Gdyni

Podmyta ulica, zalane posesje, brak ogrzewania, prądu i wody. Takie były skutki awarii magistrali wodociągowej w dzielnicy Gdynia Pogórze Dolne, do której doszło w sobotę. W poniedziałek mieszkańcy spotkali się z wiceprezydentem miasta. Ich zdaniem to, co się stało, jest wynikiem zaniedbań.
Woda lejąca się z pękniętej rury zmieniła ulicę Mosiężną w rzekę. Mieszkańcy próbowali odgrodzić posesje workami z piaskiem. Nie wszystkim udało się uratować położone niżej pomieszczenia przed zalaniem Z uwagi na zagrożenie odłączono prąd. Stanęły pompy ciepła, zalany został opał.


"MIESZKAMY NA BOMBIE"

W trakcie rozmów z wiceprezydentem zebrani wskazywali na to, że ulica, przy której biegną instalacje wodociągowe, jest drogą nieutwardzoną, co ich zdaniem już dawno groziło rozszczelnieniem, a oni sami "mieszkali na bombie". Część obecnych byłą też niezadowolona z pracy służb, informowali, że nikt nie pomagał im w wypompowywaniu wody z piwnic.

Awarię naprawiono w nocy z soboty na niedzielę. W poniedziałek zaczęła się prowizoryczna naprawa drogi.


Posłuchaj mieszkańców:

PO SPOTKANIU Z MIESZKAŃCAMI

Po spotkaniu, w którym uczestniczył m.in. prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni, radna miasta Elżbieta Sierżęga oraz radni dzielnicy, w tym przewodniczący rady dzielnicy Dariusz Sawicki, ustalono harmonogram prac:

- jak najszybciej zostaną ustawione kontenery dające możliwość uporządkowania domostw i ogrodów,

- we wtorek zacznie pracę sprzęt porządkujący teren,

- we wtorek zacznie pracę rzeczoznawca, któremu mieszkańcy będą mogli zgłaszać szkody powstałe w wyniku awarii.

Mieszkańcy liczą też na to, że utwardzenie ulicy Mosiężnej zostanie potraktowane priorytetowo.

Piotr Puchalski